rozmowa rekrutacyjnaProfesjonalizm, a także szczerość – to najważniejsze cechy, którymi powinieneś wykazać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pewnych nawyków możesz się nauczyć, aby wypaść jak najlepiej podczas takiego spotkania. Te rady przydadzą się wszystkim.

Przygotuj się do rozmowy rekrutacyjnej

Jeśli zależy Ci na tym, aby otrzymać tę konkretną posadę w Baborowie – postaraj się pokazać to rekrutowi podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Posiadane umiejętności, które umieściłeś w CV z pewnością są Twoim atutem. Jednak jeśli w odpowiedni sposób ich nie zaprezentujesz – możesz odejść ze spotkania z przysłowiowym kwitkiem.

Przed rozmową powinieneś pozyskać jak najwięcej informacji na temat konkretnej firmy, w której chcesz pracować. To bardzo ważne i wskaże na Twój wysoki profesjonalizm. Każdy rekruter będzie pod ogromnym wrażeniem, jeżeli okaże się, że zrobiłeś odpowiedni reaserch.

Problem z pytaniami? Nie tym razem

Nie pokazuj stresu podczas spotkania! Trzęsące się ręce, a także drżący głos nie będą Twoim sprzymierzeńcem. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz przygotować sobie odpowiedzi na sztampowe pytania, które bardzo często pojawiają się podczas rozmów kwalifikacyjnych. Są to z pewnością: Twoje mocne i słabe strony, dlaczego to Ty powinieneś otrzymać tę posadę, dlaczego chcesz pracować w tej konkretnej firmie, ile chcesz zarabiać, jakie są Twoje cele zawodowe… Przygotowanie odpowiedzi na powyższe pytania może Ci znacznie ułatwić rozmowę kwalifikacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *