Często zdarza się tak, że wysyłasz bardzo wiele CV i nie możesz znaleźć pracy. Jednak wystarczy odrobina sprytu i zaangażowania i uda się znaleźć pracę w szybszym tempie. Aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie wystarczy zmienić masowe wysyłanie CV na każde ogłoszenie na skupienie się na konkretnych ofertach. Liczy się kreatywność. Jak to zrobić? Warto monitorować grupy na Facebooku, w których oferowane są prace. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać przykładowo „Praca Prószków”, „Praca w mediach”, „Szukam lub dam pracę”. Później należy wybrać odpowiednie grupy i poprosić o dołączenie do nich. To narzędzie pozwala na szybkie dotarcie do pracodawców. Ofert pojawia się nawet kilka dziennie. Wszystko zależy od ilości osób w konkretnych grupach.

Gdzie jeszcze można znaleźć pracę? Na networkingach branżowych. Można uczestniczyć w wielu ciekawych eventach, które są organizowane w całej Polsce. Tam można poznać ludzi z branży, a nawet potencjalnych pracodawców. Ludzie mogą okazać się kluczem do sukcesu.

Ważne jest to, aby nigdy się nie poddawać. Należy cały czas dążyć do doskonałości i wykazywać się coraz to większą kreatywnością. Warto pisać do firm, nawet wtedy, gdy nie szukają pracownika na konkretne stanowisko. Może się okazać, że odezwą się w przyszłości. Może stwierdzą, że innej osobie dadzą awans, a Tobie szansę na wykazanie się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *