Studia mogłeś skończyć w innym mieście niż Ujazd. Co roku na polski rynek pracy wchodzą nowi absolwenci. Jednak wielu z nich nie wie w jaki sposób wykorzystać zdobytą wiedzę i połączyć ją z indywidualnymi predyspozycjami.

Właśnie dlatego w tym całym procesie wchodzenia na rynek pracy bardzo ważne jest słuchanie porad osób bardziej doświadczonych w tej dziedzinie. Warto skorzystać z pomocy oferowanej przez uczelnię. Na wielu uniwersytetach znajdują się biura karier. Można się zgłosić do takich organizacji. Oni pomogą napisać CV, list motywacyjny. W wielu z nich znajdują się również listy ofert staży i prac. Dlatego tak naprawdę każdy student ma możliwość znalezienie odpowiedniego dla siebie zajęcia.

Doświadczenie można zdobyć również w trakcie studiów. Wiele firm organizuje praktyki i staże, które umożliwiają nabywanie umiejętności potrzebnych w dalszej karierze. Można to pogodzić nawet ze studiami dziennymi. Praktyki można odbyć podczas letnich wakacji. Dla studentów trwają one ponad trzy miesiące. W tym czasie można odbywać nawet trzy praktyki w różnych firmach.

Warto wykorzystać ten czas jak najbardziej efektywnie. Bez tego będzie trudno wejść na rynek pracy od razu po zdobyciu tytułu. Sam papier dla przyszłego pracodawcy będzie znaczył niewiele. Kolejnym ważnym elementem jest również wolontariat. Grono pracodawców zwraca uwagę na to, czy studenci angażowali się podczas swojego wolnego czasu w takie sprawy. Te 5 lat warto wykorzystać, a nie je przespać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *