Według większości pracodawców miellenialsi są roszczeniowi, przekonani o swojej wartości oraz aroganccy. Jednak są sposoby na to, żeby przekonać rekrutera o mylności tych stwierdzeń. Millenialsów jest bardzo dużo w całej Polsce, również w Olesnie.

Kim dokładnie są? To ludzi urodzeni między 1983 rokiem a 2000. Już niedługo będą stanowić zdecydowaną większość zatrudnionych pracowników. Jednak pracodawcy są źle nastawienie do pracowników urodzonych w tych latach. Co zrobić, aby to zmienić? Dopracować CV. Powinno ono być przejrzyste i nieprzesycone zbędnymi informacjami. To bardzo istotny element.

Warto również wykorzystać atuty millenialsów, czyli… znajomość technologii, internetu i mediów społecznościowych. Można przy tym pokazać kreatywność i zaangażowanie. Bo przecież CV niekoniecznie musi być tekstem na kartce A4. Może by tak wykorzystać interaktywną prezentację? Kolejna rada, z której warto skorzystać to – konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety.

Nie ma sensu w CV zamieszczać ogólników i utartych formułek. Warto skupić się na szczegółach i to je opisywać w CV i liście motywacyjnym. To przykuje uwagę przyszłego pracodawcy.

Kolejnym ważnym elementem jest pokazanie rekruterowi pokory i umiejętności pracy zespołowej. Bo właśnie tego podobno są pozbawieni millenialsi. Bardzo ważne jest to, aby młode osoby, które szukają pracy nie robiły tego w ciemno. Mogą skorzystać z doświadczenia osób starszych w tej kwestii. Przecież od tego właśnie są biura karier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *