Każdej osobie zależy na tym, aby prezentować się jak najlepiej. W imię zasady “jak cię widzą, tak cię piszą”, wrzucamy nasze najlepsze fotki na profile w mediach społecznościowych. Jakby tego było mało, zdjęcia często poprawiamy do takiego stopnia, że ciężko byłoby naszym znajomym poznać nas na ulicy w realu. Najgorzej jednak jeśli ten sam trend stosowany jest także w przypadku zdjęć biznesowych.

Biznes bowiem rządzi się swoimi prawami. Zarówno w CV jak i w mediach społecznościowych związanych z rynkiem pracy w Głogówku, powinno się umieszczać wyłącznie zdjęcia o charakterze biznesowym. Żadne fotki z imprez, czy wyjazdów wakacyjnych nie wchodzą w grę. Jeśli chcemy być postrzegani jako profesjonalista, zadbajmy o wysoki poziom profesjonalizmu.

Jednak nie przesadzajmy również w przypadku zdjęć biznesowych. Nadmierny retusz i poprawianie naszej urody w programach komputerowych mogą mieć efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli pracodawca w Głogówku zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną i nie pozna nas na żywo, może poczuć się oszukany. A jeśli będzie miał wrażenie, że zakrzywiamy realia w przypadku tak błahej kwestii jak nasze zdjęcie, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie będzie skłonny nam zaufać w kwestiach zawodowych. W efekcie możemy nawet nie dostać oferty pracy w Głogówku i przegrać w procesie rekrutacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *