Każdy potencjalny kandydat chce wypaść jak najlepiej na rozmowie kwalifikacyjnej. Aby to zrobić powinien się do niej odpowiednio przygotować. Wielu rekruterów zadaje takie same albo podobne pytania na takich spotkania.

Szukając pracy w Nysie można spodziewać się pytań o największy sukces. W trakcie odpowiedzi na to pytanie należy wybrać takie osiągnięcie, które będzie powiązane z konkretnym stanowiskiem, o które kandydat właśnie się ubiega. Warto, aby było to dokładnie opisane, również pod kątem rozwiązań jakie zostały zastosowane przez kandydata.

Kolejne pytanie brzmi: „Gdzie widzisz siebie za 5 lat?”. To klasyczny przykład pytania zadawanego przez większość rekruterów. Zwykle ma ono na celu zbadanie motywacji oraz chęci rozwoju osoby ubiegającej się o dane stanowisko. W tym przypadku na pewno warto wspomnieć o rozwijaniu się w obszarach dotyczących stanowiska, o które ubiega się kandydat. Ale można również odpowiedzieć bardziej ogólnikowo. Przykładowo skupić się na konkretnym zawodzie, w którym chcemy pozostać, ale awansować na wyższe stanowisko.

Ważne pytanie, które jest często stawiane przed kandydatami brzmi „Dlaczego pracodawca ma zatrudnić właśnie ciebie?”. W tym przypadku ważne jest to, aby zapoznać się bardzo dobrze z oczekiwaniami pracodawców względem danego stanowiska. Wystarczy wtedy zestawić oczekiwania pracodawcy z argumentami, które potwierdzają, że kandydat je spełnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *