Ile ludzi, tyle opinii. Ile rekruterów, tyle kluczy do sprawdzania CV? Każdy człowiek ma pewien filtr, którym ocenia innych. W zależności od tego, jakie cechy cenimy u innych ludzi, takie będziemy poddawać ocenie. Czy u rekruterów panuje taka sama zasada?

Rekruter również ma pewien klucz za pomocą którego sprawdza CV wysłane przez kandydatów aplikujących na dane ogłoszenie o pracę w Głubczycach. Klucz ten często formowany jest bazie ustaleń z kierownikiem działu, który ma być naszym potencjalnym bezpośrednim przełożonym. Osoba, która zajmuje się procesem rekrutacyjnym zawsze musi wziąć pod uwagę oczekiwania managera. Może oczywiście sugerować własne preferencje, ale i tak ostatecznie do kierownik podejmuje decyzję, kogo będzie chciał zatrudnić do swojego zespołu.

Prawda jest jednak taka, że to rekruter przegląda dokumenty aplikacyjne i dokonuje wstępnej selekcji. Jak sprawić, żebyśmy na tym etapie nie trafili do kosza? Czy są jakieś złote zasady, które zwiększą naszą szansę na zdobycie upragnionej pracy? Na co powinniśmy zwracać uwagę, aby zaskarbić sobie sympatię rekrutera?

Bardzo ważną rolę odgrywają zasady stricte techniczne. Zadbajmy o łatwy i przejrzysty tytuł maila. Powinien być on podpowiedzią dla osoby przeglądającej aplikacje. zawrzyjmy w nim stanowisko, o które się ubiegamy, nasze imię i nazwisko oraz numer referencyjny oferty o pracę, na którą aplikujemy. Jeśli ogłoszenie o pracę zostało opublikowane na większą liczbę miast niż Głubczyce, to zaznaczając miasto – również ułatwimy pracę rekruterowi – i co za tym idzie zdobędziemy jego sympatię już na samym początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *