Czasami zdarza się tak, że kariera nabiera zawrotnego tempa. Jednak często po pewnym czasie nagle zwalnia albo zupełnie staje w miejscu. Zdarza się to również mieszkańcom Otmuchowa, którzy z ochotą wyjeżdżają do większych miast w poszukiwaniu pracy. Niekiedy muszą wrócić w swoje rodzinne strony, bo nie radzą sobie z presją.

Co zrobić, aby tego uniknąć? Przede wszystkim nie popełniać pewnych błędów! Pierwsza zasada to dobra organizacja czasu. Nawet najlepszym zdarza się potknięcie. Kiedy zadań jest bardzo wiele, niekiedy trudno udźwignąć wszystko na raz. Jednak jeśli pracujemy nad jedną rzeczą o dwa tygodnie za długo… To może być morderstwem dla kariery zawodowej.

Kolejną kwestią jest mylne twierdzenie, że nie należy rozmawiać o pieniądzach. Przecież powinniśmy ubiegać się o podwyżki i awanse. Należy negocjować oferowane nam stawki. Warto poznać rynek, dowiedzieć się ile zarabiają osoby na tym samym stanowisku w innych firmach. A później do dzieła – rozmowa z szefem, odpowiednie argumenty i awans mamy w kieszeni.

Ludzie, który zrobili wielką karierę twierdzą zgodnie, że bez innych osób by im się to nie udało. Nawiązywanie oraz utrzymywanie sieci kontaktów zawodowych jest koniecznym warunkiem do zawodowego rozwoju. To nieodzowny element budowania naszego wizerunku. Warto przebywać z innymi pracownikami i rozmawiać z nimi na różne tematy, można również zaprzyjaźnić się z przełożonymi. Natomiast kolejnym błędem, wręcz niewybaczalnym, jest palenie mostów. Bo przecież nigdy nie wiadomo, kiedy ponownie spotkamy byłego szefa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *