Mieszkańcy Praszki zastanawiają się intensywnie, jak znaleźć swój zawód. Jaki fach będzie dla nich najlepszy. Jaką ścieżką kariery zawodowej kroczyć, żeby osiągnąć sukces w pracy? Jak znaleźć odpowiedzi na te pytania?

Najbardziej pomocny może okazać się Doradca Zawodowy, który przeanalizuje mocne i słabe strony danej osoby. Przeprowadzi niezwykle szczegółowe testy osobowościowe, dzięki którym będziemy wiedzieć do jakiego typu zawodu posiadamy predyspozycje. Okazuje się bowiem, że nie każda osoba może wykonywać każdy zawód. Co prawda w teorii jest to możliwe, ale praktyka jednak pokazuje coś zupełnie innego.

Kto najlepiej odnajdzie się w pracy z ludźmi? Zawód lekarza może wykonywać każdy, kto z sukcesem ukończył renomowaną uczelnię. Wielu jest przecież lekarzy, którzy fakt – wykonują swoją “robotę” – ale inaczej w zasadzie chyba nie da się tego określić. Spotykamy przecież lekarzy, bądź innych pracowników medycznych, którzy sprawiają wrażenie jakby do pracy przychodzili za karę. Z drugiej strony są przecież i tacy uzdrawiacze, do których z przyjemnością powracamy. Jeśli zastanowimy się, kto może pracować jako programista, również do głowy przychodzą pewne cechy. Jedną niezwykle istotną predyspozycją, jest umiejętność opisania rzeczywistości w sposób schematyczny.

Inną metodą pozwalającą na odkrycie zawodu najbardziej do nas pasującego jest próba wyobrażenia sobie, czym moglibyśmy zajmować się nawet jeśli  by nam za to nie płacili pensji. Jeśli czynność, która przyjdzie nam do głowy, będzie możliwa do ujęcia w jakiejś specjalizacji, to mamy już solidny namiar na profesję, którą możemy się zająć zawodowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *