Proces szukania pracy wśród mieszkańców Niemodlina przeważnie zawsze wygląda tak samo. Kandydat wchodzi na jeden z portali pracy, wyszukuje oferty pracy w Niemodlinie, aplikuje na odpowiadające mu ogłoszenia i czeka  na telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. W bardziej komfortowej sytuacji znajduje się osoba, która aktualnie nie jest aktywna zawodowo, ponieważ może zawsze i wszędzie odebrać telefon.

Gorzej mają osoby, które aktualnie pracują. Nie zawsze bowiem mają możliwość odebrania telefonu i przeprowadzenia rozmowy prywatnej. Często jeśli uda im się oderwać się na chwilę od pracy, starają się jak najszybciej ustalić termin spotkania i zgadzają się na zaproponowany termin. Warto jednak ustalić najlepszą możliwą godzinę. Ale czy taka istnieje?

Najlepsza godzina na spotkanie w sprawie pracy to godzina wpisująca się w porę poranną. Dlaczego? Wyobraź sobie, że pracodawca ma umówionych danego dnia kilka rozmów kwalifikacyjnych. Przed rozmowami nie ma jeszcze rozeznania, z jakimi kandydatami może mieć do czynienia. Dlatego pobłażliwie podchodzi do pierwszych kandydatów, z którymi rozmawia. Kiedy miał już 3 czy 4 rozmowy zaczyna kształtować mu się obraz idealnego kandydata. Wie już z jakimi ludźmi miał do czynienia, wyrabia sobie mniej więcej obraz kandydatów dostępnych na rynku pracy i wobec kolejnych osób może być bardziej wymagający – czasem nawet zupełnie nieświadomie.

Dlatego jeśli istnieje taka możliwość warto umówić się na spotkanie w sprawie pracy na wczesną porę. Poza tym o wiele łatwiej jest nam się skupić rano, kiedy jesteśmy wypoczęci niż np. po całym dniu pracy. Jednak nie wszyscy najlepiej odnajdują się na porannych spotkaniach. Część osób, woli się wyspać, na spokojnie przygotować i dopiero po południu zaprezentować swoje możliwości przed rekruterem. Dlatego nie ma jednej idealnej recepty na zwiększenie swoich szans w oczach potencjalnego pracodawcy w Niemodlinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *