Kariera zawodowa każdego z nas może wiązać się z różnymi historiami. Zmiana pracy w Nysie nie zawsze musi wiązać się z chęcią rozwoju zawodowego i samodzielnymi decyzjami dotyczącymi świadomego kierowania swoją karierą zawodową. Czasami jest przecież tak, że nie sprawdziliśmy się na danym stanowisku pracy, nie pasowaliśmy do zespołu pracowniczego, źle przeszliśmy ocenę tajemniczego klienta – w efekcie czego zostaliśmy zwolnieni z pracy. Pracodawca złożył nam wypowiedzenie i byliśmy zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy.

Kiedy ubiegamy się o nową pracę, musimy mieć świadomość, że rekruter najprawdopodobniej zapyta nas o powód zmiany pracy. Prosta odpowiedź, że zostaliśmy zwolnieni z pewnością nie spotka się z aprobatą naszego potencjalnego pracodawcy. Dlatego konieczne jest przygotowanie lepiej brzmiącej odpowiedzi – nawet jeśli zdecydujemy się powiedzieć prawdę.

Często jest niestety tak, że pracodawca przy zwolnieniu przekazuje zbyt ogólną przyczynę, dla której rezygnuje ze współpracy z nami. Kiedy już ochłoniemy, warto zastanowić się, co tak naprawdę nie zagrało, że zostaliśmy zwolnieni. Przyczyna może przecież leżeć po stronie zbyt wygórowanych oczekiwań pracodawcy. Jeśli np. nie siedzieliśmy nadgodzin, tak jak pozostali pracownicy, możemy przecież powiedzieć, że w ciągu pracy pracowaliśmy z dużym zaangażowaniem, ale nie zostawanie po godzinach mogło być przyczyną naszego zwolnienia. Być może taka odpowiedź spotka się ze zrozumieniem rekrutera i dostaniemy upragniony angaż?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *