Wiele osób wysyła całą masę CV bez większej refleksji. Szybkie przeglądanie ogłoszeń o pracę w internecie i chęć wysłania aplikacji do jak największej liczby potencjalnych pracodawców jest bardzo często występującą tendencją. Jednak każdy rekruter wie, że ilość nie znaczy jakość. Codziennie muszą przecież przekopywać się przez niezliczoną ilość kompletnie nie pasujących CV do danego stanowiska pracy. Gdzie kandydaci do pracy robią największy błąd podczas szukania pracy?

Codziennie skrupulatnie przeglądanie ofert pracy w Ozimku oraz przeklikiwanie się poprzez formularze aplikacyjne, na niewiele się zda, jeśli nie będziemy posiadać solidnej bazy. Najważniejszym fundamentem, od którego w ogóle powinniśmy zacząć nasze starania się o otrzymanie pracy, bez wątpienia jest odpowiednio sporządzone CV.

Jak stworzyć idealne CV?

W sieci wiele jest kreatorów CV, z których możemy skorzystać. Wiele jest również porad, które warto wdrożyć w czyn. Ale wiedzmy o tym, że rekruter może nawet nie zadzwonić do nas z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, jeśli na starcie zniechęcimy go brakiem profesjonalizmu naszej aplikacji. W naszym CV najważniejsze jest przedstawienie swojej osoby jako doskonałego kandydata na dane stanowisko pracy.

Zaznaczmy, że nie chodzi wyłącznie o poinformowanie przyszłego pracodawcy, że posiadamy wysokie kwalifikacje zawodowe. Równie ważnymi kwestiami są umiejętności miękkie, takie jak: otwartość na zmiany, pogodne usposobienie i pozytywne podejście do zadań. W jaki sposób mamy zakomunikować rekruterowi, że tacy właśnie jesteśmy? Zamieszczając odpowiednie zdjęcie, które potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Jeśli skupimy się na solidnej bazie, jaką jest dobrze przygotowane CV, możemy być pewni, że zwiększymy naszą szansę na szybkie zatrudnienie w Ozimku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *