rozmowa rekrutacyjnaW procesie rekrutacji pracodawca zwraca uwagę nie tylko na posiadane przez Ciebie zdolności i umiejętności, czy też doświadczenie. Okazuje się, że bardzo ważne jest również pierwsze wrażenie, a na nie ogromny wpływ ma Twój wygląd. Właśnie dlatego powinieneś zwrócić uwagę na swój ubiór i dobrać go odpowiednio do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak to zrobić? Poniższe wskazówki przydadzą się mieszkańcom miejscowości Dobrodzień.

Na jakie elementy garderoby postawić?

W wielu firmach dress code w ogóle nie istnieje. To nie oznacza jednak, że mamy pominąć kwestię odpowiedniego ubioru w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Są pewne elementy garderoby, które zawsze sprawdzą się podczas takiego spotkania. W tej grupie można wyróżnić wąskie garniturowe spodnie, ołówkową spódnicę o długości za kolano, białą albo błękitną koszulę z kołnierzykiem, dopasowany żakiet, eleganckie buty w kolorze czarnym, na wysokim obcasie, dyskretna biżuteria oraz zegarek. Jeśli ubierzesz się w ten sposób, na pewno nikogo nie urazisz swoim wyglądem. Będziesz wyglądać całkowicie profesjonalnie, co znacznie zwiększy Twoje szanse na otrzymanie pracy marzeń.

Czego lepiej unikać?

Jeśli zależy Ci na tym, aby zaprezentować się od jak najlepszej strony, powinieneś unikać pewnych elementów garderoby, których nie wypada ubierać na takie rozmowy. Z pewnością tutaj można wyróżnić krzykliwe albo zbyt kuse sukienki i spódniczki. Feeria barw w tym przypadku również nie będzie najlepszym pomysłem. Zwykła koszulka i jeansy to także nie najlepszy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *