Pandemia COVID-19 sprawiła, że wielu pracowników musiało realizować obowiązki służbowe w domowym zaciszu. Dla niektórych była to prawdziwa udręka, dla innych zbawienie. Jeżeli należysz do drugiego grona, przekonaj się, czy możesz namówić swojego szefa na powrót do pracy zdalnej.

Mieszkańcy Leśnicy w województwie opolskim również mogą spróbować swoich sił podczas pracy zdalnej. Dla wielu z nich może to okazać się świetnym wyborem, ponieważ będą mogli zaoszczędzić na dojazdach do pracy, a ponadto nie będą tracić również czasu. Wiele osób podkreśla również, że w domowym zaciszu jest im znacznie łatwiej skupić się na pracy.

Praca zdalna – jak namówić na nią szefa?

Przede wszystkim w tym celu musisz przedstawić swojemu szefowi argumenty przemawiające za tym, że praca zdalna w Twoim przypadku będzie najlepszym wyborem. To ważne, ponieważ może sprawić, że znacznie łatwiej będzie Ci przekonać szefa do właśnie tego rozwiązania.

Mów o tym, że podczas realizacji obowiązków służbowych w domowym zaciszu, będziesz efektywniejszy. Oczywiście zapewnij, że będziesz cały czas dyspozycyjny i będziesz odbierać telefony oraz odpisywać na wiadomości służbowe. Jeżeli przedstawisz wszystkie plusy tego rozwiązania, istnieje spora szansa na to, że uda Ci się namówić swojego szefa do pracy w charakterze zdalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *