Mieszkańcy Nysy mogą być dumni ze swojego miasta. Szczególnie jeśli kształcą się na pracowników personelu medycznego. Dlaczego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie jako jedyna w województwie opolskim, uzyskała wsparcie finansowe dla swoich absolwentów kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. Projekt dedykowany dla absolwentów, miał umożliwić młodym osobom sprawnie wejść na wymagający rynek pracy. A wszystko za sprawą odbycia staży w zagranicznych klinikach i szpitalach na Malcie a także w Niemczech.

Program wystartował w 2014 roku i oferował odbycie płatnego stażu dla 10 studentów, którzy uzyskali najlepsze wyniki na studiach. Warto było starać się przez cały okres życia studenckiego, ponieważ taka szansa pojawia się niezwykle rzadko. Poza gratyfikacją, w postaci wynagrodzenia, absolwenci zapoznali się ze charakterem pracy za granicą – w nowoczesnych placówkach, wyposażonych w innowacyjny sprzęt. Staż umożliwił im poszerzenie kwalifikacji zawodowych, znacząco poszerzył ich wiedzę i w bezcenny sposób wzbogacił CV.

Doświadczenie zdobyte w międzynarodowym środowisku z miejsca stawia uczestników tego programu na podium spośród pozostałych kandydatów poszukujących pracy w Nysie, na terenie woj. opolskiego oraz w całej Polsce. Pracodawcy w Nysie zgodnie twierdzą, że osoby, które odbyły staż na zagranicznym rynku, w ogromnym stopniu przyczyniają się do rozwoju gospodarczego naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *