Opole od 1950 roku jest stolicą województwa opolskiego. Jest głównym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym oraz administracyjnym województwa. Znajduje się tam również siedziba władz ziemskiego powiatu opolskiego. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Funkcjonują tam między innymi zakłady przemysłu maszyn i urządzeń, motoryzacyjny czy spożywczy.

ROZWÓJ MIASTA
Obszar gospodarczy Opola ma bardzo dobre wskaźniki. Miastu udaje się pozyskiwać inwestorów, a przedsiębiorstwa mają pozytywne wyniki finansowe. Z roku na rok infrastruktura się poprawia. Branża usługowa się rozwija, rośnie eksport niskiego i wysokiego rzędu.

NOWE INWESTYCJE
Na koniec 2017 roku ruszy nowa fabryka z branży budowniczej. Potrzebuje osób do pracy z kadry technicznej oraz inżynieryjnej. Zakład zamierza współpracować z opolskimi uczelniami i otworzy tym samym drzwi dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową.
Zasobność surowców, jakie posiada miasto, rozwijający się rynek i potencjał naukowy miasta skłonił inwestora do powstania fabryki właśnie w Opolu. Decyzja o powstaniu fabryki padła w maju zeszłego roku. Zakład zamierza współpracować z polskimi producentami oraz dostawcami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *