Kiedy szukasz pracy, każda najmniejsza nawet pozytywna informacja ze strony przyszłego pracodawcy, potrafi wzbudzić radość i być obietnicą uzyskania zatrudnienia. Kandydaci potrafią podchodzić niezwykle entuzjastycznie nawet do takich drobnych sygnałów, jak chociażby mail zwrotny wysłany przez potencjalnego pracodawcę w odpowiedzi na wysłanie CV. A przecież tego typu wiadomości wysyłane są przeważnie automatycznie. Prześledźmy parę przykładów, które wzbudzają nadzieję kandydata.
Moje CV doskonale odpowiada wymaganiom stawianym na tym stanowisku pracy.
Przeglądasz oferty pracy w Brzegu, trafiasz na ogłoszenie do którego profilu zawodowego idealnie pasujesz. Wysyłasz swoje dokumenty aplikacyjne i od razu wiesz, że lada moment dostaniesz telefon od rekrutera z zaproszeniem na rozmowę. Uważaj – takich osób jak Ty może być bardzo dużo.
Jesteś po udanej rozmowie kwalifikacyjnej i wiesz, że dostaniesz tę pracę w Brzegu.
Bardzo często kandydat, który wyszedł z udanej rozmowy o pracę, podczas której umiejętnie udzielał odpowiedzi na pytania rekrutera, atmosfera była przyjazna, a osoba, bądź osoby z którymi rozmawiał, uśmiechały się, ma przekonanie, że zostanie wybrany. Warto jednak nabrać trochę dystansu, bowiem często zadaniem rekrutera jest utrzymać miłą atmosferę i nie dać poznać jakie są jego odczucia.
Wiem, że dostanę tę pracę, więc nie szukam dalej.
Pokusa odpoczynku, wydaje się tak oczywista, że szybko chcemy jej ulec. Jednak to, że rozmowa przebiegała świetnie, a my mamy przeczucie, że dostajemy ten angaż, to wcale nie oznacza, że powinniśmy osiąść na laurach. Zawsze przecież może trafić się lepsza oferta pracy w Brzegu.