Biała położona jest w zachodniej części Płaskowyżu Głubczyckiego. Jest to nieduże, kilkutysięczne miasteczko. Położone jest na wzniesieniu nad rzeką Białą, otoczone nizinami.

ROLNICTWO

Rolnictwo od paru dobrych lat jest zaliczane do najlepszych w całym województwie. Dominują tu grunty rolne z korzystnymi warunkami dla produkcji rolnej. Infrastruktura techniczna, na którą składają się drogi, kanalizacja burzowa oraz sanitarna, budownictwo mieszkaniowe, energetyka cieplna jest zadowalająca. Rolniczy charakter gminy wynika z dobrego sposobu uprawy. Najkorzystniejsze warunki do upraw rolnych mają miejsce w środkowej części gminy.

GOSPODARKA

Gospodarka głównie skupia się na branży remontowo-budowlanej, handlowej, transportowej, gastronomicznej, sadowniczej oraz ogrodniczej. Zatrudnienie w tamtejszych przedsiębiorstwach sięga zaledwie do kilkunastu osób. Nie ma dużych podmiotów o usposobieniu produkcyjnym. Nie znajdziemy tu większych sklepów, raczej spotkamy się z usługami komercyjnymi, jednostki handlu detalicznego i osoby fizyczne, które prowadzą swoją działalność. Małe firmy, które zatrudniają maksymalnie do 20 osób, zdecydowanie stanowią większość podmiotów.

INWESTYCJE

Władze samorządowe są zainteresowane rozwojem inwestycji na terenie miasta oraz całej gminy. Inwestorzy mają zapewnioną sprawną obsługę i mogą liczyć na profesjonalną pomoc przy załatwianiu niezbędnych formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *