Wielu pracowników jest wiernych swojemu miejscu pracy, nawet jeśli nie są zadowoleni z otrzymanych warunków zatrudnienia. Jest to dość popularne zjawisko. Zdarza się również w miejscowości Kędzierzyn-Koźle w województwie opolskim.

Jakie są najczęstsze przyczyny, dla których zostajemy w obecnym miejscu pracy? Wiele osób wskazuje na takie elementy jak możliwość szybkiego rozwoju, bezpieczeństwo i stabilizacja, dobre wynagrodzenie, darzenie sympatią swojej posady, a także świetną atmosferę i przyjaźnie.

Okazuje się, że osoby młodsze w pracy zwracają uwagę bardziej na dobre warunki współpracy i miłą atmosferę, niż pracownicy z dłuższym stażem. Osoby po pięćdziesiątym i sześćdziesiątym roku życia nierzadko uważają, że w konkretnym przedsiębiorstwie po prostu się zasiedzieli. Nie widzą dla siebie dalszych perspektyw, a nawet chcą po prostu doczekać spokojnie emerytury na swojej posadzenie. Takie osoby nie lubią zmian.

Mężczyźni zwracają większą uwagę na wysokość zarobków, niż kobiety. Może to być związane ze stereotypem, który wciąż panuje w wielu kręgach społecznych, że to właśnie mężczyzna powinien zapewnić byt swojej rodzinie. Warto pamiętać o tym, że wiele osób już odchodzi od takiego myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *