Rozwój nowoczesnych technologii przyczynia się do dynamicznych zmian, których efekty widzimy na co dzień. Gdzie się nie obejrzymy, wszędzie życie ułatwiają nam komputery. Przelew internetowy, rozmowy ze znajomymi, sprawdzenie pogody, zarezerwowanie biletów do kina – to rozwiązania, które jeszcze ileś lat temu były czarną magią. Dziś natomiast nie wyobrażamy sobie bez nich życia, a przynajmniej nie byłoby ono tak wygodne, i oszczędzające nasz cenny czas. Czy wszystkie innowacyjne rozwiązania faktycznie ułatwiają nam życie i oszczędzają czas?

Mówisz video CV – myślisz oszczędność czasu. Ale czy na pewno?

Początkowo rekruterzy podchodzili optymistycznie do tej formy otrzymywanych aplikacji, jednak szybko zorientowali się, że rozwiązanie to wiąże się z dwiema rzeczami – możliwością bliższego poznania kandydata do pracy oraz ze zbyt dużymi stratami czasu. Przeglądając klasyczne CV co prawda rekruter nie był w stanie dowiedzieć się, jak dokładnie zachowuje się osoba aplikująca, co i jak ma do powiedzenia, w jaki sposób mówi o sobie. Jednak przy selekcji dokumentów, był w stanie dość szybko posortować kandydatów spełniających pewne określone wymagania, aby później skupić się na dokładnym zapoznaniu się z profilem zawodowym każdej z wybranych osób.

Są jednak zawody, w przypadku których video CV jest bardzo mile widziane. W przypadku zawodu sprzedawcy, odsłuchanie krótkiej video prezentacji potrafi dać dość jasny obraz potencjalnego Handlowca w danym przedsiębiorstwie. Dlatego w ofertach pracy w Kędzierzynie-Koźlu czasami pracodawcy zamieszczają informacje o mile widzianych video CV. Podkreślenie “mile widziane” świadczy o tym, że póki co tradycyjne CV króluje i nie zapowiada się, aby miało się coś w tym zakresie zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *