Rozmowa kwalifikacyjna spotyka każdego pracownika przynajmniej raz w życiu. Warto przygotować się do tego w odpowiedni sposób i opanować podstawy savoir-vivre’u biznesowego. To zwiększy szanse pracowników w Korfantowie i nie tylko, na zdobycie wymarzonego stanowiska. Nienaganne maniery, klasa oraz styl – do dodatkowe punkty dla każdego pracodawcy.

Zawsze trzeba pamiętać o tym, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz. Bez względu na to, czy aplikujesz na stanowisku z wymaganym większym czy mniejszym doświadczeniem – rozmowa kwalifikacyjna to wyjątkowe spotkanie. Warto już na samym początku zaprezentować szacunek do pracodawcy. Ważne jest to, aby przybyć na miejsce spotkania punktualnie. Należy pamiętać o wyłączeniu telefonu. Trzeba się również ubrać schludnie i elegancko. Natomiast sam uśmiech na twarzy to wręcz podstawa. To wzbudza zaufanie i powoduje, że rozmówca staje się przychylnie do nas nastawiony.

Warto pamiętać o tym, że najpierw dłoń powinien wyciągnąć do nas pracodawca. A po tym jak zaprosi nas do zajęcia miejsca siedzącego – powinniśmy usiąść z klasą. Nasza postawa musi być wyprostowana, ale swobodna i otwarta. Jeśli rekruter zaproponuje nam coś do picia – należy przyjąć propozycję. Otóż gospodarzowi nie powinno się odmawiać. Jeśli nie mamy ochoty na napój, wybierzmy opcję najprostszą. Czyli szklankę wody. Być może jeszcze będziemy spragnieni, kto wie jak długo potrwa rozmowa. Najważniejsze jest to, aby podczas rozmowy zawsze zachować spokój. Niekiedy można zastanowić się dłużej nad odpowiedzią na konkretne pytanie. To jest lepsze niż odpowiedz bez namysłu, która wprawi nas w zakłopotanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *