Kiedy idziemy do nowego miejsca, myślimy sobie, że zaczynamy życie od nowa. Taki sam schemat powtarzał się kiedy szliśmy do nowej klasy czy też rozpoczynaliśmy studia. Taka sama sytuacja ma zresztą miejsce kiedy idziemy do nowej pracy. Każdy z nas jest tylko człowiekiem i zdarza mu się popełniać błędy. U dotychczasowego pracodawcy, daliśmy się poznać od nie najlepszej strony, dlatego kiedy zmieniamy pracodawcę w Wołczynie, to obiecujemy sobie, że od teraz będziemy zachowywać się bezbłędnie i zdobędziemy sympatię wszystkich pracowników z kierownikiem zespołu na czele.

Długo szukaliśmy nowej pracy, przeglądaliśmy dziesiątki ogłoszeń o pracę w Wołczynie, aż w końcu przyszedł ten moment – dostaliśmy propozycję zatrudnienia. To całkiem tak, jakbyśmy dostali nowe życie. Od teraz będziemy się kontrolować na każdym kroku, będziemy mili, a naszym bezpośrednim przełożonym zbudujemy bardzo dobrą relację.

Postanowienia postanowieniami, a życie życiem, dlatego nasz plan może się nie udać. Wiele jest takich sytuacji zawodowych, kiedy działamy emocjami a nie rozsądkiem. To sobie założyliśmy, wcale nie musi się powieść. Z czasem i tak wyjdzie nasz prawdziwy charakter. Dlatego może lepiej być sobą i liczyć na to, że pracownicy polubią nas takimi, jacy naprawdę jesteśmy. A nawet jeśli od razu nie przypadniemy każdemu do gustu, to nasz profesjonalizm zawodowy, skłonność niesienia pomocy i wsparcia pozostałych pracowników w razie potrzeby, oraz dobre wyniki zawodowe sprawią, że zyskamy szacunek. Pracodawca w Wołczynie, który będzie miał na swoim pokładzie takiego pracownika, z pewnością będzie przekonany, że zatrudniając nas, dokonał słusznego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *