Jaki poziom znajomości języka angielskiego powinniśmy wpisać do CV?

Odwieczny dylemat kandydatów dotyczy znajomości języka angielskiego. Problem polega na tym, że ciężko jest jednoznacznie określić na jakim poziomie znajomości języka obcego jesteśmy. A ponieważ zależy nam na przedstawieniu się przyszłemu pracodawcy w Ujeździe, od możliwie najlepszej strony, to często jesteśmy skłonni naciągać fakty i nieco koloryzować rzeczywistość.

O ile nasz poziom znajomości języka angielskiego znajduje się na pograniczu dwóch poziomów, to ewentualnie możemy wpisać ten wyższy – jeśli faktycznie czujemy się na siłach podjąć rozmowę w języku obcym i się – mówiąc kolokwialnie “nie wyłożyć”. Jednym słusznym wytłumaczeniem naszych potyczek językowych, może być stwierdzenie, że jesteśmy na etapie intensywnego kursu językowego.

Najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić, kiedy ubiegamy się o angaż (a w ogłoszeniu o pracę, na które aplikujemy, jest wyraźnie wymagane płynne porozumiewanie się w języku angielskim), jest wpisanie poziomu, którego nie opanowaliśmy. Możemy być pewni, że w takiej sytuacji będzie zainicjowana rozmowa w języku obcym, żeby sprawdzić nasze faktyczne umiejętności. Jeśli zatem nie posiadamy wymaganych umiejętności, pozostaje wpisać nam wszystko zgodnie z prawdą, albo darować sobie wysłanie aplikacji na daną ofertę pracy w Ujeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *