Komenda Wojewódzka Policji w Opolu
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 140655

Warunki pracy

- budynek nieprzystosowany do osób z niepełnosprawnością fizyczną (brak wind
i podjazdów);

Zakres zadań

  • Aplikuje o środki unijne, w ramach projektów, w których Wnioskodawcą jest opolska Policja oraz wdraża te projekty, które uzyskały współfinansowanie z funduszy strukturalnych UE, w celu uzyskania założonych efektów projektu.
  • Zarządza współfinansowanymi projektami, w celu utrzymania wskaźników produktu i rezultatu projektu w okresie realizacji przedsięwzięcia oraz prowadzi monitoring i sprawozdawczość projektów opolskiej Policji, które uzyskały współfinansowanie z funduszy strukturalnych UE, w celu wypełnienia postanowień umowy o współfinansowaniu.
  • Zapewnia, aby proces pozyskiwania środków pomocowych był realizowany w oparciu o aktualne przepisy regulujące problematykę pozyskiwania środków oraz zapewniał standardy kontroli finansowej, a także analizuje dokumenty programowe UE i krajowe z zakresu funduszy strukturalnych, w celu ustalenia potencjalnych źródeł współfinansowania przedsięwzięć opolskiej Policji.
  • Prowadzi dokumentację projektu, jego archiwizację oraz obsługę systemu informacji o realizowanych projektach, w celu zapewnienia jej nienaruszalności, właściwego obiegu dokumentów w KWP w Opolu oraz zapewnia właściwą promocję projektów.
  • Udziela merytorycznego wsparcia komórkom organizacyjnym KWP i jednostkom podległym podejmującym czynności zmierzające do wykorzystania środków pomocowych, w tym weryfikuje i koordynuje plany, prowadzonych działań przez opolską Policję w zakresie pozyskiwania środków pomocowych, w celu wyselekcjonowania przedsięwzięć mających największe znaczenie dla realizacji strategii Policji i największe szanse na współfinansowanie.
  • Uczestniczy w bieżącej wymianie informacji i współpracy z jednostkami oraz komórkami KGP, KWP oraz komórkami kontroli, w tym wspomaga prace komisji przetargowych w realizacji zadań pochodzących ze środków UE.
  • Uczestniczy w organizowaniu i realizacji szkolenia pracowników jednostek i komórek organizacyjnych KWP w zakresie problematyki pozyskiwania środków pomocowych oraz uczestniczy w szkoleniach zawodowych organizowanych przez KWP, instytucje wyspecjalizowane oraz samokształcenie z wykorzystaniem dostępnej literatury i innych źródeł informacji w tym zakresie.
  • Prowadzi działalność analityczno-sprawozdawczą znajdującą się w zakresie merytorycznego działania, tj. problematyki funduszy pomocowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowiskach pracy związanych z pozyskiwaniem i/lub realizacją, kontrolą projektów współfinansowanych z funduszy enijnych
  • umiejętność pracy w zespole
  • kreatywność
  • znajomość jezyka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość jezyka: czeskiego, niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajomość obsługi komputera
  • doświadczenie w zarządzaniu projektami
  • umiejętność komunikacji, negocjacji, organizacji

Powiązane tagi:

2024-10-03

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

opolskie/ Opole

Warunki pracy Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pokoju biurowym – praca z...