Izba Administracji Skarbowej w Opolu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Nysa
Ogłoszenie o naborze Nr 138889

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca umysłowa o charakterze administracyjno-biurowym,
  • zagrożenie korupcją,
  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie
  • stanowisko wyposażone w komputer stacjonarny i inne urządzenia biurowe
  • warunki organizacyjno-techniczne stanowiska pracy i pomieszczeń właściwe dla osób niepełnosprawnych: winda, podjazd, toaleta (na parterze budynku);
  • brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym i głuchoniemym;
  • oświetlenie sztuczne i naturalne;
  • brak szkodliwych, niebezpiecznych warunków pracy

Zakres zadań

  • ewidencjonuje i na bieżąco aktualizuje dane podatników, płatników podatków i płatników składek ubezpieczeniowych w systemach informatycznych w celu tworzenia pełnego rejestru podatników i płatników
  • prowadzi analizy ryzyka podmiotów rejestrujących się i wymienia informacje z innymi urzędami skarbowymi w celu wyeliminowania podatników nierzetelnych, zapobiega oszustwom podatkowym i wyłudzeniom podatkowym
  • rejestruje i wykreśla z rejestru podatników VAT i podatników VAT UE w celu zapobiegania oszustwom karuzelowym

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Znajomość przepisów ustaw w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, ustawy o rachunkowości, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn, podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, Ordynacji Podatkowej, ustawy o rejestracji i identyfikacji, ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office lub Open Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Obsługa aplikacji specjalistycznych

Powiązane tagi:

2024-10-22

Referent ds. zatrudnienia i legalizacji cudzoziemców

Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu

opolskie/ Kędzierzyn-Koźle

WERYFIKACJA LEGALNOŚCI POBYTU I PRACY CUDZOZIEMCÓW, OBSŁUGA PROCESÓW...

2024-10-22