Wydajność w pracy jest w dużym stopniu powiązana z zaangażowaniem pracowników

Nierzadko pierwszym pytaniem, które nasuwa się każdemu specjaliście od zarządzania ludźmi w firmie, gdy słyszy o zaangażowaniu w daną pracę, brzmi: czy to tak właściwie się opłaca? Otóż biznesowe realia często sprawiają, że firmy podejmują jedynie takie działania, które mogą przynieść wymierne korzyści. Dzieje się tak również w Głubczycach w województwie opolskim.

Jednak prawda jest taka, że można znaleźć bardzo wiele badań naukowych, które mówią o zaangażowaniu w pracę. To pozwala na odsunięcie na bok przeczuć i intuicji. Większość z tych badań ma jeden wniosek, otóż pracownicy, którzy są zaangażowani pracują znacznie lepiej. To świadczy o tym, że dbanie o ich zaangażowanie jest bardzo opłacalne.

Z literatury dotyczącej tego zagadnienia wynika, że zaangażowanie wpływa także na wykonywanie zadań, które wykraczają poza formalne obowiązki danego pracownika. Wiąże się również ze znacznie mniejszą chęcią opuszczenia danej firmy. A teraz, kiedy w Polsce panuje rynek pracownika, może to działać jedynie na plus dla danego przedsiębiorstwa.

Zaangażowane osoby pracują szybciej i efektywniej, a przy tym, o dziwo, charakteryzują się lepszym zdrowiem! A dzięki temu rzadziej chodzą na zwolnienia lekarskie oraz są bardziej wydajni. Sam spadek zaangażowania z pewnością jest sygnałem ostrzegawczym, którzy często świadczy o spadku efektywności pracy danego człowieka. Dzieje się to szczególnie wtedy, gdy na przykład pracownik jest traktowany niesprawiedliwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *