Rozwiązanie dla młodych rodziców, którzy chcą wrócić do pracy

Jaki jest odwieczny problem młodych rodziców uniemożliwiający im powrót do pracy w Krapkowicach? Odpowiedź wydaje się być oczywista: kto zaopiekuje się dziećmi, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością pieniędzy? Jeśli mamy dziadków na miejscu, którzy są już na emeryturze, mieszkają w pobliżu i nie są zmęczeni i schorowani – to mamy problem z głowy.

Władze województwa opolskiego wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu młodych rodziców, którzy chcieliby znów stać się aktywnymi zawodowo, ruszyły z projektem: ”Opolskie dla rodziców i dzieci”. Program zakłada możliwość skorzystania z tańszego żłobka dla swoich pociech. Projekt jest realizowany w ramach działań powiązanych z pogodzeniem życia prywatnego i zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w latach 2014-2020.

Kto może skorzystać ze wsparcia finansowego oraz w jakim wymiarze?

Na wsparcie finansowe w tym zakresie, może liczyć aż 100 rodziców bądź opiekunów prawnych dzieci do 3-go roku życia. Warunkiem jest zbliżający się termin końca umowy o pracę, lub w przypadku osób zatrudnionych na czas określony, bądź też w przypadku osób pracujących pozostających na urlopie macierzyńskim, wychowawczym albo też rodzicielskim. Rodzice/ opiekunowie prawni mogą liczyć na dofinansowanie pobytu w żłobku dzieci na okres 12 miesięcy. Wszystkie osoby spełniające warunki umożliwiające zakwalifikowanie się do programu, mogą spokojnie wracać do pracy Krapkowicach, żeby mieć poczucie ciągłości zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *