Kończysz pracę w firmie? Sprawdź jak pożegnać się z klasą

W naszym życiu często musimy mierzyć się z koniecznością zmian. Jeśli zmieniasz pracę i nie wiesz w jaki sposób pożegnać się z obecnym miejscem zatrudnienia – świetnie trafiłeś. Poniżej znajdziesz rady, które przydadzą Ci się również, jeśli jesteś mieszkańcem miejscowości Namysłów w województwie opolskim.

Z pewnością rezygnacja z pracy może okazać się dość stresującym doświadczeniem. Właśnie dlatego lepiej być do tego w odpowiedni sposób przygotowanym. Pamiętaj o tym, że to szef powinien dowiedzieć się jako pierwszy o Twojej decyzji. Na pewno będziesz z niecierpliwością czekać na nowe wyzwania i zmianę otoczenia, jednak lepiej powstrzymaj się z wyjawieniem swoim współpracownikom tej radosnej nowiny. Sytuacja może zrobić się bardzo niezręczna, jeśli Twój szef dowie się z trzeciej ręki o Twojej decyzji. Zawsze zachowuj się uczciwie, wtedy ludzie będą wobec Ciebie również tacy sami.

Kolejna istotna kwestia to elementy związane z formalnością. Przejrzyj swoją umowę, upewnij się jaka jest długość Twojego okresu wypowiedzenia, a także przekonaj się jakie powinieneś podjąć w trakcie tego czasu obowiązki. To pozwoli Ci na to, abyś poczuł się pewnie, a przede wszystkim przekonasz się o tym, czy możesz liczyć, na przykład na odprawę.

Pamiętaj także o tym, że po złożeniu wypowiedzenia nie możesz obniżać poprzeczki i pracować mniej. Musisz podejmować się konkretnych zadań aż do dnia wygaśnięcia umowy. Nie możesz się spóźniać, czy też robić sobie dnia wolnego bez powodu. W takiej sytuacji Twój pracodawca może nawet Cię zwolnić ze skutkiem natychmiastowym. Zawsze bądź fair wobec swoich przełożonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *