Gospodarka lokalna

      Brak komentarzy do Gospodarka lokalna

Opole od 1950 roku jest stolicą województwa opolskiego. Jest głównym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym oraz administracyjnym województwa. Znajduje się tam również siedziba władz ziemskiego powiatu opolskiego. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Funkcjonują tam między innymi zakłady przemysłu maszyn i urządzeń, motoryzacyjny czy spożywczy.

ROZWÓJ MIASTA
Obszar gospodarczy Opola ma bardzo dobre wskaźniki. Miastu udaje się pozyskiwać inwestorów, a przedsiębiorstwa mają pozytywne wyniki finansowe. Z roku na rok infrastruktura się poprawia. Branża usługowa się rozwija, rośnie eksport niskiego i wysokiego rzędu.

NOWE INWESTYCJE
Na koniec 2017 roku ruszy nowa fabryka z branży budowniczej. Potrzebuje osób do pracy z kadry technicznej oraz inżynieryjnej. Zakład zamierza współpracować z opolskimi uczelniami i otworzy tym samym drzwi dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową.
Zasobność surowców, jakie posiada miasto, rozwijający się rynek i potencjał naukowy miasta skłonił inwestora do powstania fabryki właśnie w Opolu. Decyzja o powstaniu fabryki padła w maju zeszłego roku. Zakład zamierza współpracować z polskimi producentami oraz dostawcami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *